Alüminyum Cephe Kaplama ve Alüminyum Sistemleri
Mimar Sinan Mh. Çayır Dağı Sk. No: 9/C Sultanbeyli /İstanbul

Alüminyum Pencere

Alüminyum pencere hebeschiebe sistemleri, söz konusu kapı ve pencere sistemleri olduğunda en dayanıklı sistemler arasında karşımıza çıkmaktadır. Alüminyum doğrama konusunda detaylı vermiştik ve ne kadar dayanıklı, güçlü ve uzun ömürlü bir materyal olduğundan uzunca bahsetmiştik. Alüminyum kapı pencere sistemleri de alüminyum doğrama işleminden geçtikten sonra imal edildiğinden ötürü bahsettiğimiz bu dayanıklılık ve güçten nasibini alarak en uzun ömürlü kapı ve pencereler olarak karşımıza çıkar.

Alüminyum kapı ve alüminyum pencere, başta apartman girişleri, dükkanlar, ofisler, iş yerleri ve balkonlar olmak üzere pek çok yaşam alanında sıklıkla kullanılmakta ve görülmektedir. Alüminyum kapı modelleri pek çok farklı tasarım ve tarz ile karşımıza çıktığı gibi alüminyum pencere modelleri de aynı şekilde farklı tarz ve zevklere hitap edecek şekilde tasarlanmış ve satışa sunulmuştur. Piyasada bulunan alüminyum kapı pencere doğrama çeşitleri farklı dekorasyon tarzlarına uyum sağlayacak şekilde çeşitlilik ve farklılık göstermektedir. Alüminyum kapı pencere çeşitleri beraberinde farklı fiyat skalalarını da getirmektedir. Alüminyum kapı pencere fiyatları tarz, marka, model ve her şeyden önemlisi ölçü ve metre kare bilgilerine göre değişkenlik göstermektedir.

Alüminyum Kapı

Alüminyum kapı ve pencere imalatı az önce de değindiğimiz üzere belirlenen ölçü ve metre kare boyutlarına göre belirlenir ve başlanır. Alüminyum kapı pencere imalatı sırasında tüketicinin vermiş olduğu siparişteki istekler ile birlikte kaliteden ve uzun ömürlülükten ödün vermeyecek şekilde belirlenmiş olan faktörler göz önünde bulundurulur.

Alüminyum temelde oldukça kuvvetli, dayanıklı ve uzun yıllar hizmet edebilen bir materyaldir. Dolayısıyla alüminyum doğrama sonucunda üretilen pencere ve kapı modellerinin en önemli özellikleri her türlü şart ve koşulda dayanıklılık göstererek sahiplerine uzun yıllar hizmet edebilmeleridir. Alüminyum pencere ve kapılar doğal ısı yalıtımı sayesinde içinde bulunduğu ortam içerisinde muazzam bir hava sağlayarak ideal sıcaklığın oluşmasına yardımcı olur. Dışarıdan yağmur, soğuk ve rüzgar almayı engelleyen alüminyum kapı ve pencereler aynı zamanda aşırı sıcakların içeri girmesine de engel olur. Tüm bu koşulların göz önünde bulundurulması ile birlikte imal edilen alüminyum kapı ve pencereler bu bağlamda üretim aşamasında pek çok farklı test ve aşamadan geçerek sonu halini almaktadır.

Alüminyum Pencere İmalatı ve Üretimi

Alüminyum pencereler her şeyden önce çoğunlukla açılma stillerine göre farklı fiyatlar eşliğinde karşımıza çıkmaktadır. Alüminyum pencere açılma stilleri sabit, düşey kenar eksenli, yatay kenar eksenli, kenar ortası eksenli, sürme, pivot, katlanır ve otomatik olmak üzere pek çok farklı şekilde olabilmektedir, dolayısıyla alüminyum pencere fiyatı seçenekleri de bu özelliklere göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin içe açılır tek kanatlı cam sistemleri geniş ve ferah odalarda tercih edilebilirken dar ve küçük odalarda dışa doğru açılır tek eksenli pencereler tavsiye edilmektedir. Öte yandan yer tasarrufu oluşturmak ve mekandan tasarruf etmek için tercih edilen bir diğer pencere sistemi de katlanır pencere sistemleridir. Oldukça muntazam bir şekilde katlanarak açılıp kapanan bu pencereler estetik bir görüntünün oluşmasına da vesile olur. Bununla birlikte yatay eksenli alüminyum pencere açılma stilleri arasında en çok tercih edilen çeşitler güneşlik pencereleri, ışıklıklar ve vasistas tarzı pencerelerdir. Her bir açılma stiline yönelik farklı fiyatlarla karşılaşmak ve bütçeniz ile ihtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun fiyat aralığını seçmek mümkündür.