Alüminyum Cephe Kaplama ve Alüminyum Sistemleri
Mimar Sinan Mh. Çayır Dağı Sk. No: 9/C Sultanbeyli /İstanbul

Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri

Alüminyum Giydirme Cephe; Cephe sisteminde dıştan bakıldığında alüminyum profil görülmeyip, tümüyle cam görünümü oluşturulmaktadır. Camlar arasındaki fuganın genişlik ve derinlikleri mimari ve statik gerekliliklere bağlı olarak farklı ebatlarda çözülebilmektedir. İki cam arasındaki fugalarda silikon dolgu veya fitil fuga ile alternatifleri seçilebilir. İstenildiğinde, modüllerin içine kanat profili uygulaması yapılarak gizli kanat mekanizmaları yerleştirilebilir.

Alüminyum Kompozit Dış Cephe Kaplama

Alüminyum kompozit dış cephe kaplama sistemleri, yanyana gelmiş düz alüminyum kompozit plakalardan oluşur ve alüminyum ile galvanizli çelik ankrajlar aracılığıyla döşemeye bağlanır. Alüminyum cephe kaplama yöntemleri hafif ve ince yapıdadır. Binalara yalıtım açısından daha düzgün bir ısı ve ses yalıtımı uygulanabilmesini sağlar. Farklı renklerde ve görünüşlerde üretildiği için binalara görsel olarak farklılık katabilmektedir.

Doğal Taş Kaplama Cephe

Adından da anlayabileceğiniz üzere cephelere doğal taş görünümü veren, sağlam ve dış etkenlere karşı dayanıklı bir dış cephe kaplama yöntemidir. Dış cephe kaplama çeşitleri açısından dekoratif yönü son derece ağır basan bu yöntemlerde binaların görselliği zenginleştirilir. Dekoratif amaçlı olarak en fazla tercih edilen cephe kaplama yöntemleri arasındaki doğal taş kaplamaları aynı zamanda uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi kullanılabilmektedir. Çevre düzenini sağlamak amacıyla da tercih edilen doğal taş kaplamalar pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.